wtorek, 16 maja 2017

Genealogia Niewierasów- ciąg dalszy.

Po długim zastoju w naszych poszukiwaniach, co jest nieuniknione w pracy genealogów, prezentujemy kolejne metryki z rodziny Niewieras z krótkim omówieniem.
A więc po kolei:
Zapis o zgonie Tomasza Niewierasa z 20 grudnia 1918 roku. Z dokumentu możemy wyczytać, że Tomasz zmarł w wieku 80 lat, był rolnikiem w Zwirżdenach, był synem Jonasa ( Janusza, Jana?) i Katarzyny.Kolejna metryka dotyczy Adama Niewierasa z wioski Rymiańce ( Rimenai), który zmarł w pięknym wieku 92 lat. Niestety, brakuje nam danych o jego rodzicach i rodzinie.

Metryka zgonu Andrzeja Niewiery, syna Jana i Marianny, zm. 18 października 1902 roku, niestety, jakość skanu jest nienajlepsza.Akt zgonu Marianny Niewierowej, córki Krzysztofa i Franciszki, zam. w Zwirżdenach , zm. 5 marca 1902 roku.Metryka urodzenia córki Niewierów ( nieczyt. dane) urodzonej 16 lutego 1886 roku.

Metryka urodzenia Marianny Niewiarówny, córki Michała i Katarzyny ze wsi Arciuny, ur. 22 stycznia 1804 roku.

Metryka ślubu Jerzego Niewiery kowala ze wsi Rymiańce z Agatą Ka....ówną ( nieczyt.) z 3 sierpnia 1818 roku.Metryka urodzenia Agaty Niewiery, córki Tomasza i Marianny z d. Balkus, ur. 10 stycznia 1882 roku.
Dysponujemy jeszcze innymi jeszcze metrykami, jednakże z uwagi na słaba jakość skanów, opublikujemy je później.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz